.

Замовити дзвінок

Як зняти запалення вен на ногах?

Запалення вен, поради флеболога | Покрокова інструкція, що робити

Як зняти запалення вен на ногах?

Варикозні вени на ногах тривалий час (іноді впродовж багатьох років) можуть взагалі не турбувати пацієнта з точки зору дискомфорту чи будь-яких інших клінічних симптомів. Тому одним із найбільш частих ускладнень, яке примушує пацієнта звернутися за медичною допомогою стає запалення варикозних вен, яке називається «флебіт» або «тромбофлебіт». Початок терміну «тромбо» означає формування тромботичних мас всередині вени, що викликає неабияке занепокоєння у пацієнта (адже наслідки цієї хвороби не потребують додаткових пояснень), а «флебіт» означає запалення навколишніх тканин (шкіри і підшкірної клітковини), які починають червоніти, боліти, набрякати. Вищеописані симптоми є ознаками активного запального процесу, який вимагає спеціалізованого лікування.

 

Але, що можна зробити задля зняття запалення вен на ногах, якшо ви вдома:

  • Прийняти протизапальний препарат НПЗП (Парацетамол, Ибупрофен або Дексалгін)
  • Обережено нанести місцево, на зону запалення нестероїдні протизапальні засоби (наприклад, Німід-гель чи мазь Диклофенаку) або мазі з вмістом гепарину (Гепаринова мазь або Ліотон)
  • Забандажувати ногу еластичним бинтом (від стопи до стегна) або одягти спеціальну компресійну білизну за наявності (чулок або гольф).

 

Однозначно не варто затягувати з візитом до лікаря і бажано потрапити на консультацію до судинного хірурга в день виникнення симптомів, або наступного дня.

 

Що категорично НЕМОЖНА робити з метою зняття запалення:

  • Використання різних компресів або мазей з сумнівним складом
  • Зігрівання зони запалення
  • Масаж ноги або зони запалення
  • Лікування БАДАМИ або методами народної медицини
  • Прийом медикаментів після поради друзів або без призначення лікаря.

Така поведінка і недооцінка серйозності ситуації може призвести до непередбачуваних наслідків, та серйозних ускладнень. Тому варто довірити лікування тромбофлебіту компетентному спеціалісту, такому як судинний хірург.

 

В 99% ситуацій, коли пацієнти звертаються вчасно, тромбофлебіт вдається пролікувати консервативно (без операції). Для цього використовуються спеціальні медикаменти-антикоагулянти (призначаються виключно лікарем), які швидко знімають запалення та запобігають прогресуванню тромбофлебіту. Дозування і форма призначення (уколи чи таблетки) призначається суто індивідуально і вимагає клінічного огляду, збору анамнезу, проведення ультразвукового дослідження вен нижніх кінцівок. Підбирається спеціальний компресійний трикотаж (ступень компресії, вид та форму трикотажу підбирає саме лікар після огляду). А також, даються рекомендації по догляду за кінцівкою, образу життя, дієті та призначається дата профілактичного огляду.

 

Лікарі судинного центру Ангіолайф займаються лікуванням тромбофлебіту більше 20 років відповідно до найсучасніших міжнародних рекомендацій. Тому у разі виникнення у Вас такої проблеми – чекаємо на консультацію, де надамо кваліфіковану допомогу.

 

 

Автор: ©

Отримайте консультацію
про послуги за телефоном
Залишилися питання?
Заповніть форму і ми самі Вам зателефонуємо!