.

Замовити дзвінок

Ускладнення варикозу

Не так небезпечний сам варикоз, як його грізні ускладнення.

Найчастішим ускладненням варикозу є тромбофлебіт, так як, найчастіше він розвивається на тлі варикозної хвороби, лікарі-флебологи використовують термін - варікотромбофлебіт. При тромбофлебіті, всередині вени утворюються тромби (згустки крові), внаслідок чого повністю порушується венозний кровотік крові та запаленням венозної стінки. Основними симптомами тромбофлебіту є: здуття, ущільнення і гіперемія шкіри в місці утворення тромбу, хворобливість і підвищення температури по ходу вени.

При виникненні таких симптомів слід негайно звернутися до судинного хірурга або флеболога. Тільки після огляду фахівця і проведення дуплексного сканування буде визначена подальша тактика лікування.

Трансфасціальний тромбоз вен - це серйозне ускладнення варикозу, яке розвивається внаслідок невчасно діагностованого і недостатньо пролікованого варикотромбофлебіту. При цьому ускладненні, тромби з підшкірних вен потрапляють в глибокі вени через перфорантні вени (вени з'єднують поверхневу і глибоку венозні системи). Це може призводити до розвитку тромбозу глибоких вен і ТЕЛА.

Наступним грізним ускладненням є, вкрай небезпечне захворювання - ТЕЛА (тромбоемболія легеневої артерії). При ТЕЛА тромботичні маси повністю або частково закривають просвіт легеневої артерії. Найчастіше, це тромби, які «відірвалися» з вен нижніх кінцівок. ТЕЛА проявляється різким болем у грудях або між лопаток, задухою, можлива втрата свідомості. Дане захворювання лікується в умовах кардіохірургічних відділень або відділень інтенсивної терапії за допомогою тромболітичної терапії або операції.

Варикозна екзема - це ускладнення варикозу, що супроводжується сильним набряком, венозною недостатністю, розчісуванням і екскоріаціями. Варикозна екзема проявляється місцевим почервонінням шкіри і сильним свербінням. Якщо вчасно не почати лікування варикозна екзема швидко поширюється і призводить до більш серйозних ускладнень.

Кровотеча з варикозного вузла - грізне ускладнення, коли на тлі каріозної хвороби відбувається розрив маленьких варикозних «вузлів». Кровотеча може статися через механічного пошкодження, так як стінка варикозних «вузлів» тонка і дуже тендітна, тому навіть найменше «тертя» може викликати рясну венозну кровотечу.

При виникненні кровотечі з варикозного вузла необхідно:

Чим раніше виявляється варикозна хвороба і починається боротьба з нею, тим швидше і ефективніше ви позбудетесь проблеми. Будь-яке ускладнення варикозної хвороби можна запобігти, якщо вчасно, при перших симптомах варикозу, звернутися до судинного хірурга або флеболога і дотримуватися всіх рекомендацій по профілактиці і лікуванню.

У судинному центрі АнгіоЛайф проводиться діагностика, лікування та профілактика варкоза, а так само всіх його осолжненій на найвищому рівні!

Будемо раді Вам допомогти - звертайтеся в будь-який час!

Залишилися питання?
Заповніть форму і ми самі Вам зателефонуємо!