.

Замовити дзвінок

Масаж та варикоз

Масаж та варикоз | Користь чи шкода | АНГІОЛАЙФ Поради лікаря

Чи можна робити масаж при варикозній хворобі

Масаж - відмінний спосіб побалувати себе та розслабитися. Наші пацієнти запитують: чи може масаж допомогти з симптомами варикозної хвороби або навіть допомогти венам одужати. Люди з варикозом часто борються з відчуттям сверблячки, пульсації, спазмами та тяжкістю в ногах. Компресійний трикотаж – відмінний метод профілактики. Тиск компресії посилює відтік венозної крові.

Виходить, що тиск на ногу та на вени – це потрібний захід у лікуванні варикозу. Однак між цими механізмами впливу трикотажу та масажу немає знака одно. Якщо компресійний трикотаж поступово впливає на ногу, масаж діє локально. Тиск під час масажу не вилікує варикозні вени та не покращить стан ніг.

 

Масаж неефективний у лікуванні варикозної хвороби. При варикозі виникає венозна недостатність - це стан, при якому венозні стінки та клапани усередині підшкірних вен ніг не функціонують як належить. Це означає, що кров накопичується у хворих венах, а не циркулює по ногах. Відбувається деформація вен, вони видніються. Згодом з'являється хворобливий набряк та зміна кольору шкіри.

Лікувальний масаж ефективний для зняття набряку та дискомфорту, пов'язаних із венозною недостатністю, проте не відновить клапани та точно не вилікує. Масаж ніг навколо уражених вен тимчасово покращить самопочуття. Це не стосується ні медичного, ні косметичного лікування.

Масаж ніяк не впливає на варикозні вени та судинні зірочки. Це лише один із міфів навколо проблеми. Масаж не призводить до погіршення варикозної хвороби, збільшення судинних зірочок і, тим більше, не може викликати тромбоз глибоких вен. А ось пацієнтам із тромбозом глибоких вен не показано, тому варто утриматися від нього в гострому періоді хвороби.

 

Якщо ви помітили будь-які прояви варикозної хвороби, приходьте до нас на консультацію.

Ми встановимо правильний діагноз варикоз і разом з вами виберемо оптимальний метод лікування.

Спокійно насолоджуйтесь будь-яким видом масажу без побоювань. Записуйтесь на прийом онлайн, не відкладайте проблему на потім.

Автор: ©

Залишилися питання?
Заповніть форму і ми самі Вам зателефонуємо!