.

Замовити дзвінок

Ускладнення склеротерапії

Після склеротерапії стало гірше | Причини, профілактика, лікування

Досить часто наші пацієнти задають питання, а чи бувають ускладнення після процедур склеротерапії та як часто? - Так, бувають і досить часто, однак більшість ускладнень не є серйозними і проходять протягом короткого часу. Далі ми розповімо Вам про найбільш частих ускладнень після склеротерапії:

 

Біль (зустрічається в 50% випадків) і больові відчуття в місцях склерозування вен, досить часте ускладнення, найчастіше виявляється у вечірній і нічний час після процедури. Це пов'язано з незначним перифокальним запаленням навколо склерозированной вени. Больовий синдром легко купується ходьбою або прийомом НПЗЗ (парацетамол). Вкрай рідко зустрічається тривалий больовий синдром, більш 1-2 днів.

 Гематома_склеро

Синяки, екхімози та гематоми (зустрічаються у 30%-40% пацієнтів) утворюються в місцях ін'єкцій склерозанту внаслідок попадання крові за межі вени, або внаслідок порушення компресійного режиму, або внаслідок індивідуальних особливостей шкіри та гомореологічних властивостей крові пацієнта. Дані прояви зникають протягом 7-20 днів без будь-якого специфічного лікування, використовуючи мазі на основі гепарину можна прискорити процес "розсмоктування синців" до 7-10 діб.

 

Набряк (зустрічається в 30% випадків) виникає найчастіше при склерозуванні великих вен нижче колінного суглоба і / або за неадекватної компресійної терапії. Набряки проходить самостійно протягом 1-2 діб при дотриманні всіх рекомендацій.

 Гіперпігментація та матінг

Гиперпигментация

Гіперпігментація (зустрічається в 30-50% випадків) це поява темних слідів по ходу склероізірованних вен і в місцях введення склерозанта. Це обумовлено просочуванням шкіри гемосидерином - темно-жовтим пігментом, який утворюється в результаті розчинення коагул, які утворилися всередині вени після процедури. У більшості пацієнтів гіперпігментації зникають повністю в період від 3 тижнів до 6 місяців. Однак в 5% випадків гіперпігментації можуть зберігатися до 1-2 років.

 

Флебіт і тромфоблебіт (від 0,01% до 0,5%) - запалення підшкірних вен з утворенням внутрипросветного тромбу, може розцінюватися як місцева алергічна реакція. Таке ускладнення носить обмежений характер і не вимагає серйозного лікування, купірується шляхом носіння компресійного трикотажу. Найчастіше виникає при склерозуванні великих вариксів.

 

 

Ìàòòèíã

Маттінг (матування шкіри) або «судинний серпанок» (відзначається в 20-30% випадків) це поява темно-сірого «ореола» навколо склерозованих вен або утворення дрібних телеангіоектазій. Матування шкіри відбувається в результаті значного приросту регіонарного венозного тиску в місцях склерозованих вен. У більшості випадків «судинний серпанок» зникає в період від 1 до 12 місяців. У 0,5% випадків маттінг залишається на завжди.

 

Минуща сліпота (від 0,01 до 0,2% випадків) - транзиторне порушення зорового аналізатора, що триває менше 2 годин. Механізм розвитку недостатньо вивчений і навряд викликає серйозні побоювання, проходить самостійно.

 

Некроз

Некроз шкіри і утворення виразок (зустрічається в 0,2% випадків) - вкрай рідкісне ускладнення, яке буває при індивідуальній НЕпереносимості препарату, або після введення склерозанта під шкіру. В окремих випадках некроз шкіри і утворення виразок може проявлятися при недотриманні компресійного режиму.

 

Алергічні реакції (від 0,01 до 0,2%) - реакція гіперчутливості організму на введення склерозанта, зустрічається вкрай рідко. У більшості випадків проходить безсимптомно, в рідкісних випадках вимагає застосування реанімаційних заходів.

 

Парестезія (від 0,1 до 0,2%) - це оніміння або зниження чутливості в місцях склеротерапії, причиною чого є вплив склерозанта на чутливі нерви. Лікування не вимагає проходить самостійно в період до 2-3 місяців.

 

Тромбоз глибоких вен (менше 0,01%) утворення тромбів в глибоких венах нижніх кінцівок. Вкрай рідкісне ускладнення після склеротерапії, в літературі описані поодинокі випадки розвитку ТГВ після склерооблітерації стовбурів великий і малих підшкірних вен.

 

На завершення хотілося б відзначити, що передбачити на 100% як відреагує шкіра пацієнта на склеротерапію неможливо. Як правило, вже після першого сеансу склеротерапії можливо спрогнозувати місцеві зміни шкіри і термін отримання бажаного, косметичного результату лікування. Склеротерапія це ефективний, безопераційний метод лікування варикозної хвороби але тільки в «досвідчених руках».

 

З результатами склеротерапії в судинному центрі АнгіоЛайф можна ознайомитись тут

 

 

 

Автор: ©

 • Як швидко буде результат після склеротерапії?
  Результат склеротерапії залежить від безлічі факторів, а саме: кількості небажаних вен які необхідно прибрати, кількості сеансів склеро, майстерності та навичок флеболога, а також, дотримання пацієнтом всіх рекомендацій лікаря. Найчастіше остаточний ефект після склеротерапії помітний вже через 1-3 місяці після проведеного лікування. Однак трапляються випадки, коли необхідно почекати і більш тривалий період.
 • Які протипокази до склеротерапії?
  Противопокази до склеротерапії включають наступні аспекти:

  - Алергічна реакція на використовувану речовину: деякі пацієнти можуть бути алергічними до ін'єкційних препаратів склеротерапії.

  - Беременність і лактація: Склеротерапія не рекомендована для вагітних і годуючих жінок, так як аспекти безпеки для плода або грудної дитини можуть бути недостатньо вивчені.

  - Тромбофлебіт і венозний тромбоз: пацієнти з активними запальними процесами у венах.

  - Сердцево-судинні захворювання: Пацієнти з серйозними серцево-судинними захворюваннями можуть бути схильні підвищеному ризику ускладнень під час процедури.

  - Попередені алергічні реакції: пацієнти, які раніше відчували алергічні реакції на аналогічні процедури або склерозанти.

  - Інфекційні та запальні процеси в області ін'єкцій: Процедуру слід відкласти, якщо в місці ін'єкції є інфекція або запальні явища.

  - Загострення хронічних захворювань.

  При проведенні склеротерапії необхідно провести консультацію з кваліфікованим фахівцем-флебологом, який оцінить індивідуальні особливості пацієнта і призначить процедуру відповідно до рекомендацій і безпечними практиками.
Вашого питання немає у списку? Тоді поставте його нам прямо зараз.
Відповідь ми надамо найближчим часом будь-яким зручним для Вас способом.
Задати питання
Отримайте консультацію
про послуги за телефоном
Залишилися питання?
Заповніть форму і ми самі Вам зателефонуємо!