.

Замовити дзвінок

Варикоз у паху у чоловіків

Варикоз у паху у чоловіків | Причини діагностики лікування | АнгіоЛайф Київ Запоріжжя

Варикоз у паху у чоловіків і варикоцеле: відмінності між захворюваннями і до кого звертатися за допомогою?

 

Розширення поверхневих вен може мати різну локалізацію та бути наслідком різних захворювань, лікування яких є долею таких фахівців як судинні хірурги-флебологи, урологи та проктологи.

Нерідко чоловіки стикаються з такою проблемою, як виникнення варикозних вен в області паху, яке може протікати повністю асимптомно, будучи причиною лише естетичного дискомфорту. Причиною цього може бути кілька різних захворювань.

 

По-перше, приблизно у кожного 5-го у дорослого чоловіка, як показують результати епідеміологічних досліджень, відзначається розширення вен лозового венозного сплетення лівого насіннєвого канатика, яке пацієнти помічають, як розширені вени в області лівої половини мошонки. У переважній більшості випадків лікуванням цього захворювання (яка називається ВАРИКОЦЕЛЕ) повинні займатися лікарі-урологи.

Вкрай рідко, у разі рецидивуючого виникнення цих вен, можливе проведення більш глибоких методів обстеження, включаючи томографію лівої ниркової та тестикулярної вени, з наступним втручанням на останніх, що може вимагати допомоги ендоваскулярних хірургів. Чоловіки обов'язково повинні звертатися за допомогою до фахівців вчасно, оскільки можуть виникнути такі ускладнення як атрофія яєчка та чоловіче безпліддя.

 

У той же час, у разі виникнення варикозно-розширених вен у ділянці паху з локалізацією на внутрішній та верхній третині стегна або надлобкової області, пацієнти обов'язково повинні звернутися до флеболога для проведення ультразвукового дуплексного сканування з діагностикою та визначенням подальшого плану лікування. У більшості випадків причиною є ВАРИКОЗНА ХВОРОБА НИЖНІХ КІНЦІВОК.

Крім того, виникнення варикозних вен цієї локалізації може бути наслідком перенесеного тромбозу глибоких вен, особливо у разі супутнього набряку нижньої кінцівки та інших ознак ПОСТТРОМБОТИЧНОЇ ХВОРОБИ.

 

Оскільки у чоловіків тривалий час ця проблема не викликає дискомфорту (наприклад, больового синдрому) і може викликати сором'язливість (через делікатну зону локалізації розширених вен), досить часті випадки затягування звернення за кваліфікованою допомогою. В результаті, нерідкою причиною звернення до фахівця є виникнення ускладнень, зокрема тромбофлебіту (який дуже небезпечний у цій зоні через близьке розташування глибоких вен). Однозначно, краще звернутися для ранньої діагностики до кваліфікованого судинного центру для уникнення подібних серйозних проблем у майбутньому.  

 

У судинному центрі Ангіолайф нагромаджено великий досвід діагностики та лікування різних форм захворювань вен нижніх кінцівок. На етапі ПЕРВИННОЇ ДІАГНОСТИКИ обов'язковим є виконання ультразвукового дослідження глибоких та підшкірних вен малого тазу та нижніх кінцівок для виявлення причин захворювання. Цей метод є повністю безболісним і нешкідливим, оскільки ультразвукові хвилі не завдають шкоди здоров'ю, але дають можливість лікарю отримати важливу інформацію і візуалізувати судини в області, що цікавить.
У поодиноких випадках (після перенесеного тромбозу) може знадобитися докладніша візуалізація судин з виконанням комп'ютерної томографії, а також певного спектра аналізів для виявлення схильності до тромбоутворення (наприклад, спадкові тромбофілії або антифосфоліпідний синдром).

Надалі у разі виявлення проблеми створюється ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПЛАН ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКИ, який включає консервативну терапію (використання компресійної білизни та препаратів, що підвищують тонус вен) та оперативне лікування для усунення причини варикозного розширення вен у ділянці паху. Також у разі потреби спеціаліст запропонує відповідний метод лікування, який може включати абляцію (заклеювання або заварювання розширеної вени) з використанням склеротерапії, біоклею, лазерного або радіочастотного впливу. Ці процедури є повністю амбулаторними (не передбачають госпіталізацію) та не вимагають загального чи регіонального знеболювання (наркозу чи спінальної анестезії). Після лікування пацієнт може цього ж дня повертатися до звичного способу життя та відвідує клініку кілька разів у майбутньому для контрольних візитів з метою спостереження. Кожному пацієнту індивідуально пояснюється важливість корекції факторів ризику (наприклад, малорухомого способу життя або статичних навантажень під час занять спортом) та розробляються заходи профілактики для запобігання повторному виникненню варикозних вен. На проліковані вени в нашому центрі пацієнти одержують довічну гарантію.

 

 

Чекаємо на консультацію!

e-mail: angiolifecenter@gmail.com

Автор: ©

Отримайте консультацію
про послуги за телефоном
Залишилися питання?
Заповніть форму і ми самі Вам зателефонуємо!