.

Замовити дзвінок

Контрацептиви та хвороби вен

 

Гормональна контрацепція та хвороби вен.

 

Оральні контрацептиви - одне з досягнень медицини останніх десятиліть. Жінки використовують їх як ефективний метод контрацепції або для лікування різних гінекологічних захворювань. Комбіновані оральні контрацептиви (КЗК) мають значну кількість протипоказань, а застосовуються вони лише за призначенням лікаря. Ми завжди в курсі останніх рекомендацій щодо застосування гормональної контрацепції, адже основні побічні дії стосуються серцево-судинної системи. П'яте видання "Medical eligibility criteria for contraceptive use» ВООЗ, опубліковане в 2015 році, відноситься до доказової медицини та аналізує сотні наукових публікацій. З радістю ділимося інформацією.

 

ПЕРВИННА І ВТОРИНА ПРОФІЛАКТИКА ВЕНОЗНИХ ТРОМБОЗІВ.

  • Використання КОК підвищує ризик венозної тромбоемболії приблизно від 3 до 5 разів даним різних публікацій. За наявності спадкової тромбофілії цей показник може бути більшим. Тому жінки з сімейним анамнезом венозних тромбозів та підтвердженими мутаціями факторів II, V або недостатності протеїну S, С, антитромбіну III та антифосфоліпідним синдромом не повинні використовувати ці препарати з метою контрацепції.
  • Наступне абсолютне протипоказання - повторний тромбоз глибоких вен або тромбоемболія легеневої артерії або гострий період цих захворювань (до 3 місяців з моменту постановки діагнозу). Призначення гормональних препаратів може спричинити повторний тромбоз.
  • Варикозна хвороба нижніх кінцівок НЕ ОБМЕЖУЄ застосування будь-якого методу контрацепції. Крім того, навіть при варикотромбофлебіті, використання цих препаратів можна продовжити, коли користь від них більша ніж ризик. У таких ситуаціях краще спільне рішення гінеколога та флеболога.
  • Для профілактики венозних тромбозів гормональну терапію краще відмінити хоча б за місяць до великої хірургічної операції, якщо вона пов'язана з тривалим постільним режимом.

 

Інші серцево-судинні ускладнення, пов'язані з атеросклерозом (інфаркт МІОКАРД АБО ІШЕМІЧНИЙ ІНСУЛЬТ).

  • Курінням старше 35 років краще не використовувати КОК як метод контрацепції через ризик ускладнень.
  • Порушення ліпідного обміну, важка артеріальна гіпертензія (160 мм.рт.ст) та ускладнення цукрового діабету - основні фактори ризику.

 

Ця інформація стосується тільки КОК, оскільки вони містять високу дозу естрогену і негативно впливають на систему зсідання крові.

Найчастіше тромбоз виникає у перші 12 місяців від початку терапії. Після цього ризик значно знижується. У нашій практиці часто зустрічаються ситуації, коли пацієнтки з протипоказаннями, особливо із захворюваннями вен, потребують гормональної терапії через гінекологічні проблеми. Такі ситуації вимагають обов'язкової участі флеболога та гінеколога для оцінки ризиків.

 

Приходьте до нас за якісною консультацією щодо світових стандартів. Ми завжди маємо найактуальніші дані про захворювання судин.

Автор: ©

Отримайте консультацію
про послуги за телефоном
Залишилися питання?
Заповніть форму і ми самі Вам зателефонуємо!