.

Замовити дзвінок

Що таке варикоз?

Варикоз: причини, симптоми та лікування – що варто знати

Що таке варикоз та як його лікувати? Розуміння стану та його симптомів


Варикоз, або варикозне розширення вен - поширена проблема. Ця хвороба вражає мільйони людей у всьому світі. Варикоз - це порушення кровообігу, яке відбувається через недостатнє функціонування клапанів вен. Набряклі, покручені вени можна побачити просто під шкірою на ногах, іноді руках, животі і, навіть, на статевих органах. Варикоз здатен викликати дискомфорт, біль, набряк, судоми, зміну кольору шкіри. Навіть маленькі судинні зірочки виглядають непривабливо і часто змушують жінок носити довгий одяг, або навіть відмовитися від басейну або пляжу. Ускладнення варикозу можуть включати тромбофлебіт (запалення вен з утворенням тромбів), відкриті виразки на ногах і кровотечі, тому важливо діагностувати та лікувати варикоз вчасно. У цій статті ми обговоримо, що це за хвороба варикоз, як він виникає, а також симптоми та найсучасніші варіанти лікування.


Що це за хвороба: варикоз?


Варикоз - це вени, які збільшилися від перенасичення кров’ю та деформувалися внаслідок порушення роботи транспортної системи - клапанів. Найчастіше вони зустрічаються на литках, стегнах та стопах, але з’являються і в інших місцях. Вени набухають і деформуються, бо не функціонують як слід, в результаті кров не надходить назад до серця та легень як це має бути, настає її застій. Застій крові у хворих венах, змушує їх збільшуватися і перекручуватися. Запам’ятайте: здорові вени майже непомітні, отже, всі вени які мають нерівний хід та деформують шкіру вже не працюють і приносять самі проблеми.

Що викликає варикозне розширення вен?

Існує кілька причин, які можуть сприяти розвитку варикозного розширення вен. Ось найпоширеніші:

 • Вік. З віком клапани в наших венах слабшають і стають менш ефективними, що призводить до розвитку варикозного розширення.
 • Генетика. Якщо хтось у вашій родині мав варикоз, то ви зіткнетеся з цією проблемою з більшою 
 • Вагітність. У вагітних жінок частіше розвивається варикоз на тлі підвищеного тиску на вени ніг і збільшення об'єму крові, що циркулює в тілі. Часто в період вагітності з’являються варикозні вени навіть на сідницях та статевих губах. Такий стан потребує уважного спостереження у флеболога та вчасної профілактики.
 • Ожиріння. Надмірна вага та ожиріння створюють додатковий тиск в животі, що передається венам ніг і сприяє розвитку варикозу.
 • Відсутність фізичної активності. Тривале сидіння або стояння сприятимуть розвитку варикозу. Отже, не забувайте рухатися.
 • Гормональні зміни. Наприклад, менопауза або захворювання щитоподібної залози роблять розвиток варикозу більш імовірним. Саме тому важливо приділити собі більше уваги та не нехтувати першими симптомами.

Симптоми варикозу.
Варикозне розширення вен викликає різноманітні симптоми:

 • Поява незвичного венозного малюнку: невеличких синіх та червоних зірочок та павутинок, або одразу великих вен, що деформують шкіру.
 • Щемлячий біль або важкість в ногах в кінці дня або під час тривалого сидіння чи стояння, відчуття розпирання в м’язах литок після фізичного навантаження.
 • Набряки ніг або кісточок в другій половині дня або під час тривалих подорожей, статичних навантажень, підйомі ваги. Зазвичай набряки посилюються ввечері, але на занедбаних стадіях захворювання можуть бути помітними навіть вранці.
 • Сверблячка або печіння в ураженій ділянці, особливо під час літньої спеки або важкої фізичної роботи. Часто виникають неприємні відчуття безпосередньо над варикозними венами, адже вони розтягують шкіру та м’язи і таким чином дратують прилеглі нервові закінчення.
 • Спазми або м'язова втома в ногах. Судоми зазвичай виникають вранці, перед прокиданням і не пов’язані з положенням під час сну.
 • Зміни кольору шкіри. На пізніх стадіях варикозу можуть з’являтися плями на шкірі темно-коричневого або білого кольору. Ці зміни дуже тривожні, адже вони свідчать про декомпенсацію резервів організму і передують виникненню більш грізних ускладнень – виразок та кровотеч з варикозних вен.
 • Виразки, що з’являються після найменшої травми та не загоюються тривалий час. Виразки виникають через підвищений венозний тиск в тих венах, де його не має бути. Через цей тиск сповільнюється кровообіг, шкіра стає тонкою та чутливою до інфекцій і врешті утворюється рана, яка без належного лікування може існувати роками.


Варіанти лікування варикозу:

Немедичні засоби (також пасують для профілактики):
Модифікація способу життя:

 • Збалансоване харчування допоможе тривалий час підтримувати здоров’я вашого тіла. Це стосується не тільки вен, а всіх важливих органів та систем.
 • Слідкуйте за вагою, адже кожен зайвий кілограм підвищує ризик варикозу. Кожен кілограм в бік норми одразу принесе покращення в роботу венозного відтоку.
 • Регулярні фізичні вправи, такі як ходьба, плавання, їзда на велосипеді, біг, допоможуть поліпшити кровообіг і полегшити симптоми. Саме робота м’язів стимулює венозну помпу, що рухає кров від ніг до серця.
 • Киньте палити. Куріння викликає спазм артерій та неприродне розслаблення вен і завдає подвійного удару по кровоносній системі.
 • Підняття ніг над серцем або принаймні просто положення лежачі протягом коротких періодів часу може допомогти полегшити симптоми.
 • Робіть профілактичну руханку протягом дня. Намагайтеся не сидіти і не стояти понад 1,5-2 години поспіль. Це стосується також тривалих переїздів або перельотів.

Медичне лікування:

 • Компресійні панчохи. Носіння компресійних панчіх може допомогти поліпшити кровотік і полегшити симптоми варикозу.
 • Препарати Діосмину допомагають полегшити симптоми варикозу.

Оперативне лікування:

 • Операція проводиться під загальною або спінальною анестезією. Виконують розріз в паху, нижче коліна, вена видаляється за допомогою металевого зонду. Під час видалення вени часто ушкоджуються прилеглі нерви та лімфатичні судини. Післяопераційний період потребує тривалого відновлення, зазвичай не менш як тиждень. Є певний ризик інфекційних ускладнень, заніміння ділянок шкіри в зоні операції, виникнення великих гематом. Таке лікування змінить ваш звичний спосіб життя на певний час.

venous-innovative-treatment

Сучасні безопераційні методи лікування:

 • Склеротерапія. Це малоінвазивна процедура, яка передбачає введення розчину в уражену вену, що призводить до її заклеювання і поступового згасання.
 • Ендовенозне лікування (лазер, радіохвиля, біоклей). Це малоінвазивні процедури, які за багато років використання довели свою ефективність та безпеку. Під час процедури кожен рух ретельно контролюється за допомогою УЗД експерт класу. Такий підхід сприяє максимальній безпеці та ефективності процедури. При професійному виконанні майже немає ризику ушкодження нервів та лімфатичних судин. Синці відсутні або мінімальні.
 • Кріолазер/кріосклеротерапія – інноваційна методика для боротьби з середніми та найдрібнішими хворими судинами, що поєднує дію черезшкірного лазера та спеціального застосування мікросклеротерапії. Ця методика не потребує додаткової підготовки або здачі аналізів.

Коли слід звернутися по допомогу?

Якщо ви виявили принаймні один з перелічених симптомів, варто записатися на прийом до лікаря флеболога. Потрібно розуміти, що змінені вени самі нікуди не подінуться. Тільки вчасна кваліфікована діагностика та професійне лікування принесуть очікуваний результат. Ми напевно знаємо як впоратися з варикозною хворобою на будь-якій стадії: від невеличких павутинок до трофічних виразок. Під час консультації ми підберемо для вас найкращий та найбезпечніший план лікування. Після ендовенозних методів лікування ми даємо довічну гарантію на «проліковану» вену. Максимальне задоволення пацієнта і жодних зайвих або непотрібних призначень.

Підсумовуючи: варикоз – поширена хвороба, яка може викликати дискомфорт, набряк і біль. Він викликаний різними факторами, серед яких вік, генетика, вагітність, ожиріння, відсутність фізичної активності, гормональні зміни. Симптоми варикозного розширення вен включають скимний біль або важкість в ногах, набряк, свербіж або печіння, спазми або м'язову втому, а також зміни шкіри аж до трофічної виразки. Існує багато варіантів лікування варикозу.

 

 

 

Автор: ©

Залишилися питання?
Заповніть форму і ми самі Вам зателефонуємо!