.

Замовити дзвінок

Ускладнення лімфостазу

Ускладнення лімфостазу

Лімфедема - захворювання хронічного характеру, при дотриманні рекомендацій фахівця пацієнти досягають вельми тривалого періоду ремісії, обсяги ураженої кінцівки стабільно утримуються.

Але при несвоєчасному наданні або не кваліфіковані лікувань можуть виникнути серйозні ускладнення, а саме:

Порушення трофіки тканин
В результаті порушення транспортної функції лімфатичних судин накопичується лімфа в міжклітинному просторі, що призводить до здавлення вен і артерій і порушення мікроциркуляції крові в кінцівки і недостатності живлення м'яких тканин - ішемії. Ішемія тканин призводить до незворотних наслідків, таким як фіброзне розростання й ущільнення підшкірно-жирової клітковини і в цьому випадку пацієнти відзначають грубість, щільність або вогнищеві ущільнення тканин при пальпації. На жаль це не оборотний процес в тканинах, який можна зупинити на будь-якій стадії захворювання. Якщо вчасно не почати лікування з часом кінцівку почне змінюватися в формі і втратить свій анатомічний контур.

Гіперкератоз
Потовщення рогового шару і порушення процесу зроговіння часто супроводжує лімфедему, що пов'язано з ендогенними факторами в організмі. Так само у хворих присутня надмірна сухість шкірних покривів, що призводить до тріщин, через порушену трофіки на місці тріщин можуть виникають труднозаживаючі виразки, які призводять до приєднання вторинної бактеріальної флори. На тлі утворених виразок може виникати лімфорея (виділення через шкіру лімфи, яка являє собою прозору рідину зі специфічний запахом).

Бешиха

Так як лімфатична система є імунною системою, в результаті порушення її роботи погіршується місцевий імунітет шкіри на ураженій кінцівці. Будь-яка подряпина або поріз можуть призвести до виникнення бешихи, яка часто рецидивує у хворих з лімфедемою. Бешиха супроводжується вираженим больовим синдромом, збільшенням в обсязі кінцівки, почервонінням шкіри і підйомом температури тіла до 40 С. Вимагає негайного звернення на ранніх стадіях до лікаря-лімфолога.

Флегмона
Збудником якої є стрептокок, характеризується гострим гнійним розлитим запаленням міжклітинних просторів, може бути наслідком частих бешихових запалень.

Лімфоангіосаркома
Виникає при тривалості перебігу процесу, що є найсерйознішим ускладненням лімфедеми, вкрай небезпечна переродженням лімфатичних тканин в злоякісні пухлини, частіше трапляється у жінок, які перенесли мастектомію.

 

 

 

Автор: ©

Залишилися питання?
Заповніть форму і ми самі Вам зателефонуємо!