.

Замовити дзвінок

Лімфостаз руки після мастектомії - відеоурок по самомасажу

Лімфостаз руки після мастектомії Відеоурок з самомасажу | АнгіоЛайф поради лімфолога

Мастектомія - це хірургічне видалення молочної залози при злоякісних утвореннях в грудях.
В обсяг операції входить видалення молочної залози, жирової клітковини в якій містяться лімфатичні вузли - потенційні осередки метастазів. В залежності від варіанту мастектомії - видалення малого або великого грудного м'язів.

 

Лімфостаз в результаті мастектомії є наслідком серйозних порушень в роботі організму. Після хірургічного видалення лімфовузлів, вся лімфатична рідина накопичується в зоні плеча та передпліччя. Якщо набряклість пройшла через 1-2 місяці після мастектомії, то це постмастектомічний лімфостаз. Якщо ж виник набряк руки не "стухає" і не "реагує" на призначене лікування, то можливий розвиток більш серйозного захворювання лімфедеми. Небезпека постмастектомічного лимфостазу верхньої кінцівки складається тому, що набряклість може викликати її деформацію і дуже часто супроводжується серйозною запальною реакцією. Постмастектомічні лімфостази доставляють масу дискомфорту хворим і можуть бути причиною стресів і депресивних станів. Якщо лімфостаз верхньої кінцівки проявляється в перший рік лікування, то, найчастіше, він не небезпечний і добре піддається лікуванню.

 

Щільний "грубий" лімфостаз верхньої кінцівки найчастіше пов'язаний з рубцями, які перероджуються в зоні лімфовузлів після опромінення (променевої терапії). Досить часто, лікарі вважають, що прояв "щільного" постмастектомічного лимфостазу верхньої кінцівки перша ознака того, що онко-клітини ще присутні в організмі, то є ризик рецидиву онко-захворювання, хоча це не завжди так.

 

Лімфедема обмежує обсяг рухів верхньої кінцівки і здатність до самообслуговування. Знижується якість життя і самооцінка пацієнта, може розвинутися важка депресія.

Однією з поширених причин занепокоєння жінок є естетичний дискомфорт, що виникає в зв'язку зі збільшенням руки в обсязі, біль, тяжкість в руці, огрубіння шкіри.

Пошкоджена рука вразлива і тому найменша травма шкіри: опік, поріз, садно можуть призвести до запалення і інфікування м'яких тканин - Бешиха.

 

Відеоурок по самомасажу руки при лімфостазі і лімфедемі

 

 

У судинному центрі АнгіоЛайф надається комплексне лікування лімфостазу і лімфедеми за методикою КФПТ by Foeldi. Ми використовуємо найсучасніше обладнання та інноваційні методики лікування, які практикуються в провідних центрах Європи. У лікуванні лімфостазу важлива кожна дрібниця, починаючи від дієти і консервативного лікування пацієнта до роз'яснення важливості самомасажу та догляду за рукою.

 

Запис за телефонами:

  (061) 708-14-41

(066) 717-77-11 (Viber)

(098) 717-11-00 (Telegram)

 

 

Автор: ©

Отримайте консультацію
про послуги за телефоном
Залишилися питання?
Заповніть форму і ми самі Вам зателефонуємо!