.

Замовити дзвінок

Діагностика атеросклерозу

Діагностика периферичного атеросклерозу

Своєчасна діагностика пацієнтів, які страждають захворюваннями периферичних артерій, є вкрай актуальною проблемою судинної хірургії, як в Україні, так і за кордоном. На думку різних авторів, периферичним атеросклерозом страждає від 5 до 20% населення багатьох країн світу.

На ранніх стадіях атеросклеротичного процесу, патологія периферичних артерій діагностується вкрай рідко і такі пацієнти тривало лікуються у неврологів, терапевтів і т.д. У більшості випадків пацієнти звертаються до ангіохірург при наявності явних симптомів хронічних облітеруючих уражень судин нижніх кінцівок, а саме:

  • болі в м'язах ніг при ходьбі;
  • болі в м'язах гомілок і в стопах в спокої;
  • зміна кольору стоп;
  • поява трофічних виразок або некрозів на пальцях стопи.
     

Діагностика периферичного атеросклерозу включає кілька етапів:

огляд судинного хірурга: консультація, визначення пульсації основних артерій, аускультація магістральних судин і проведення функціональних проб;
ультразвукове (дуплексне / триплексне) сканування артерій і вен нижніх кінцівок з допплерографией і визначенням спеціальних індексів (гемодинамічних показників кровотоку);
лабораторна діагностика атеросклерозу (розгорнута ліпідограмма, коагулограма і додаткові методи обстеження);
мультиспіральна комп'ютерна томографія (МСКТ) артерій з контрастуванням (3D реконструкція судинної системи);
рентгенконтрастая ангіографія периферичних артерій (введення спеціального контрасту в уражений сегмент артерії для більш прицільної діагностики).
 

Після проведення комплексної діагностики атеросклеротичної патології, судинний хірург підбирає оптимальний метод консервативного, хірургічного або ендоваскулярного лікування. Своєчасне звернення до судинного хірурга дозволить Вам уникнути великих, травматичних операцій (ампутації кінцівки) і продовжить життя судин на довгі роки.

 

Записатися на консультацію до судинного хірурга можна за телефонами:

тел. +38 (061) 708-14-41

моб. +38 (066) 717-77-11

моб. +38 (098) 717-11-00

 

 

Автор: ©

Залишилися питання?
Заповніть форму і ми самі Вам зателефонуємо!